Tööandjale

EURES Eesti aitab Eesti ettevõtetel leida töötajaid teistest Euroopa riikidest (sh. Norra, Lichtestein, Šveits ja Island). Tänu tööjõu vabale liikumisele Euroopa Liidus ja Euroopa Majanduspiirkonnas on värbamine teistest Euroopa riikidest muutunud üha populaarsemaks ning ühtlasi ka lihtsamaks. EURES viib kokku tööotsijad teistest Euroopa riikidest Eesti tööandjate tööpakkumistega, nõustab mõlemat osapoolt kogu protsessi käigus ning tutvustab Eestis töötamise võimalusi erinevatel üritustel üle Euroopa.

Avaldage tööpakkumine

 

 

EURES Teenused tööandjatele

  1. Võimalus avaldada oma tööpakkumine e-töötukassa kaudu üleeuroopalises EURES portaalis.

  2. Tööpakkumiste avaldamine konkreetse Euroopa riigi tööpakkumiste andmebaasis.

  3. Tööpakkumise koostamise nõustamine.

  4. Sobivate kandidaatide eelvalik.

  5.Teabe jagamine tööturu olukorrast teiste EURES võrgustikku kuuluvate riikide kohta, st töötajate üle- ja puudujäägid.

  Kõik EURES teenused on tasuta

Viis lihtsat sammu välisvärbamisele

 

 1. Nõuanded ja soovitused värbamisel välisriigist.
 2. Sisesta tööpakkumine läbi e-töötukassa, mille kaudu liigub see edasi EURES portaali.
 3. Märgi tööpakkumise juures, mis riigist otsid tööjõudu ja me edastame pakkumise sinna riik.
 4. Tee konto EURES portaali ning leia portaali kasutajate seast enda tööpakkumisele sobivaid kandidaate.
 5. TMS - Euroopa Komisjoni poolt rahastatud projekt, mis on abiks värbamisel välisriigist. 

Soovid rohkem infot?

Võta ühendust EURES nõustajaga

 

 

Vaata videot

Webhelp OÜ esindaja Merje: "Pöördusin EURES nõustaja poole, kuna meie firma keskendub oma töötajate otsingutes eelkõige Skandinaavia keelte valdajate leidmisele ning kohalikul tasandil on üha keerulisem sobivaid inimesi leida.

Soovitan EURES teenuseid soojalt kõikidele ettevõtetele, kellel on probleeme spetsiifiliste oskustega töötajate leidmisel kohalikul tööturul. Tahaksin esile tõsta äärmist vastutulelikkust ning pühendumust EURES töötajate poolt, mille abil said vastused nii mõnedki (vahel ehk rumalad) küsimused.

Kui siiani ei olnud võimalust teistest Euroopa riikidest ümberasujatele alternatiivset lahendust/kompensatsiooni võimalust pakkuda, siis EURES nõustaja andis mulle infot, kuidas oleks noortel just töö pärast ühest EU riigist teise ümberasujatel võimalik küsida EURESelt toetust.

Suur oli aga minu üllatus, kui suhtlemisel nõustajaga meie potentsiaalsetele töötajatele toetuse võimaldamise teemal sain infot, et ka firmal on võimalik esitada avaldus toetuse saamiseks.

Toetuse taotlemine osutus minu jaoks üllatavalt lihtsaks. Olin valmis suurte dokumendihulkade ettevalmistamiseks ning esitamiseks, kuid lõppkokkuvõttes oli nõutud dokumentide hulk minimaalne ning kergesti ette valmistatav.

Integratsiooni programmi kirjutamise osa taotlemisest pelgasin ehk kõige rohkem, kuid ei oleks üldse pidanud seda tegema. Esitatud küsimused/nõuded olid selged ning ei nõudnud pikka kirjeldamist ning ajakulukat täitmist.

Kõige keerulisem oli ületada eelarvamus, et kui on Euroopa Liiduga seotud taotlusprotsess, siis peab see tingimata keeruline olema. Süvenemisel sain väga meeldiva üllatuse osaliseks." 

Tutvu TMS projektiga ja võta ühendust EURES nõustajaga.

Merje Peri
Webhelp OÜ

EURES portaal

Loe edasi

Euroopa tööalase liikuvuse portaal http://eures.europa.eu on paljude hinnangute kohaselt kõige turvalisem töövahendusportaal. Portaali kasutamine on nii tööotsijatele kui tööandjatele tasuta. Kui soovite avaldada oma tööpakkumise EURESe portaalis, võtke ühendust Eesti Töötukassa EURES nõustajatega. Suurema huvi korral saate oma ettevõttele portaalis konto luua. See võimaldab Teil luua ja salvestada otsinguprofiile, saada teavitusi Teie otsinguga sobivatest CVdest, tellida infolehti ja saada muud teistest Euroopa riikidest töötajate värbamiseks vajalikku infot.

Välismaalase palkamine

Loe edasi

Kui välismaalase (va Euroopa Liidu liikmesriigi, Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriigi ja Šveitsi Konföderatsiooni kodanike) Eestis viibimise eesmärk on siin töötamine, peab tal olema elamisluba töötamiseks. Enne, kui välismaalane seda Politsei- ja piirivalveametilt taotleda saab, peab tööandjal üldjuhul olema töötukassa luba välismaalase töölevõtmiseks.

Liikuvuskavad

 • TMS projekt tööandjatele

  TMS  on Euroopa Liidu tööalast liikuvust toetav projekt, mis on mõeldud tööotsijatele alates 18 eluaastast (k.a), et toetada neid sobiva töökoha leidmisel väljaspool oma elukohariiki (Euroopa Liidus, Norras või Islandil). Samuti toetab projekt tööandjaid, kes neid tööotsijaid värvata soovivad. Projekt pakub nõustamisteenuseid koos finantstoega.

  Loe edasi...

Sündmused

Vaata kõiki