EURES kõneleb sinu keelt

17.06.2013

Rahvusvaheline turismiettevõte otsis mitme puhkekeskuse jaoks vene keelt kõnelevaid töötajaid ja leidis 20 töötajat Eestist – EURESe abil.

Taani ettevõttel TMC Tourist Services on kliente Ühendkuningriigis, Kanadas ja Venemaal. Vene puhkajatega suhtlemisel on vahel probleeme. Vene turistid soovivad osta TMC valmispuhkusi Kreekas ja Küprosel, kuid ettevõtte taanlastest töötajad ei valda nendega suhtlemiseks vajalikke keeli.

„Paljud vene turistid ei oska inglise keelt, seepärast otsime välismaalt töötajaid, kes saaksid nendega suhelda,” selgitab TMC juhataja Thomas Wengler. TMC on väike puhkusekorraldaja, mille töötajaskond suureneb suviti 50–60 töötajani.

Otsingud viisid neid Eestisse, kus vene keel on kõnelejate arvu poolest teine keel. „Tegime varem koostööd EURESe Rootsi esindusega, kes viis meid kokku EURESe Eesti esindusega. Oleme nüüdseks töötanud nendega viis aastat ja tulemused on suurepärased.”

EURESe kohalik võrgustik otsis vene keele kõnelejaid kõigile TMC vabadele töökohtadele – vastuvõtutöötajaid, hotellimeelelahutajaid ja sporditreenereid. Tööpakkumised avaldati novembris 2012 ja märtsiks 2013 oli TMC saanud Eestist ligi 20 töötajat.
Thomas lisab: „Peale selle, et nad avaldasid meie tööpakkumised aegsasti enne puhkusehooaega, kasutasid nad sobivate kandidaatide leidmiseks ka eraettevõtteid. Nende töökorraldus on väga tõhus.”

TMC teeb ettevalmistusi tulevaks puhkusehooajaks Kreekas ja Küprosel ning Thomas usub, et koostöö EURESe Eesti esindusega jätkub. Vene puhkuseturg areneb kiiresti ja puhkusekorraldajatel on keerukas sellega kursis olla. „Väikestel ettevõtetel oleks ilma EURESe-taoliste teenusteta toime tulla väga raske,” märgib Thomas kokkuvõtteks.

Lähemalt tööpakkumistega saab tutvuda siin 
Kandideerimiseks palume saata ingliskeelne CV ning foto kuni 10. juulini 2013 aadressile: jelena dot polestsuk at tootukassa dot ee  

 

Copyright © 2004 - 2018 EURES Eesti|Kõik õigused reserveeritud|Teave: eures at tootukassa dot ee