PLOTEUS – Euroopa õppimisvõimaluste portaal

17.04.2009

Otsid seiklusi mõnes uues riigis? Ära unusta, et nüüd on võimalik välismaal nii õppida kui ka töötada. PLOTEUS on portaal, millesse on koondatud teave õppimisvõimaluste kohta kõikjal Euroopas. Siit leiad paljudes Euroopa Liidu ja muudes keeltes teavet selle kohta, kus ja milliseid võimalusi Euroopa pakub. Tööjõu liikuvusest on saamas paljude Euroopa kodanike igapäevaelu loomulik osa. EURES aitab igal aastal tuhandetel inimestel välismaal nii ajutist kui ka alalist tööd leida, pakkudes seejuures ekspertide abi inimestele, kes plaanivad välismaale kolida, ning vastates tööotsijate küsimustele. Liikuvust kogeda soovivale Euroopa kodanikule ei ole välismaal töötamine sugugi ainuke võimalus; piiri taga õppimine on teine suurepärane viis oma oskuste arendamiseks ja erinevate kultuuridega tutvumiseks. EURESe portaalist leiab rubriigi „Õppimine“ alt kasulikku teavet selle valdkonna kohta.

Kuid EURES ei ole ainus programm, mis on abiks tööotsijatele ja neile, kes ei ole veel kindlad, milline peaks olema nende järgmine samm. PLOTEUS – Euroopa õppimisvõimaluste portaal on veel üks näide teenustest, mida Euroopa Komisjon liidu kodanikele pakub. Tegelikult varustabki just PLOTEUS EURESe portaali õppimisvõimaluste rubriiki teabega.

PLOTEUSe portaal on loodud selleks, et pakkuda teavet ja abi paljudele inimestele, sealhulgas üliõpilastele, tööotsijatele, töötajatele, vanematele, õpetajatele ja nõustajatele seoses Euroopas õppimise ja välismaal elamisega. See veebileht on jaotatud mitmesse eri rubriiki: „Õppimisvõimalused“, „Haridussüsteemid“, „Kui lähed mujale elama“ ning „Vahetused ja toetused“. Kui sa ei leidnud portaalist vastuseid oma küsimustele, siis on olemas veel kontaktide loetelu, mille abil saad oma küsimustega pöörduda otse PLOTEUSe meeskonna poole.

PLOTEUS võib osutuda kasulikuks, kui otsid võimalusi oma oskuste täiendamiseks ning tahad tutvuda oma valdkonna õppimisvõimalustega, või soovid teada, kus toimuvad just sind huvitavad kursused. Sinu haridustee ja õppimine ei lõpe päeval, mil lahkud koolist; saadaval on lai valik kursuseid, mis tagavad, et sa õpiksid ja arendaksid oma oskusi terve elu jooksul. Seetõttu pakub PLOTEUS teavet eri haridussüsteemide kohta alates põhikoolist kuni doktorikraadi ja kutseprogrammideni välja; lisaks sellele, et sul on võimalik teada saada, kuidas toimib sinu laste koolisüsteem välismaal, võib sulle silma hakata ka mõni sulle sobilik ja kaua edasilükatud kursus!

PLOTEUS ja EURES täiendavad teineteist: välismaale ei kolita uisapäisa. Mõlema, nii PLOTEUSe kui ka EURESe portaali „Elamis- ja töötamistingimuste“ andmebaas pakuvad olulist teavet kõikide Euroopa riikide kohta. Lisaks sellele leiab PLOTEUSe portaalist teavet ka Türgi ning EURESe portaalist Euroopa Majanduspiirkonna ja EFTA riikide kohta. Juhul, kui sa juba tead, millisesse riiki minna, siis leiad neist portaalidest hulgaliselt kasulikke fakte ja arvandmeid. Või kui sul ei ole veel kindlat sihtpunkti, siis on kasulik võrrelda eri riikide andmeid näiteks elukalliduse, sotsiaalse turvalisuse ja maksude ning majutusvõimaluste kohta ning teha selle põhjal kalkuleeritud otsus, kuhu oma avaldus saata!

PLOTEUSe portaali on võimalik kasutada ka muude samalaadsete Euroopa programmidega tutvumiseks, näiteks Erasmus, Leonardo da Vinci ja Tempus – need kolm programmi on koostatud kutseõppe ja koolituse toetamiseks Euroopas. Välismaal viibimine ei pea maksma hingehinda ning see portaal on loodud just selleks, et anda tsentraliseeritult teavet mitmete toetuste ja programmide kohta kogu Euroopas, rõhutades sealjuures abikõlblikkuskriteeriume, mida taotleja peab täitma.

Mis siin ikka oodata? Vaata juba täna PLOTEUSe portaali, et leida vastused oma küsimustele hariduse ja õppimisvõimaluste kohta, ning hakka kasutama Euroopa kodaniku põhiõigust – vaba liikumise õigust kõikjal Euroopas.

Copyright © 2004 - 2018 EURES Eesti|Kõik õigused reserveeritud|Teave: eures at tootukassa dot ee