EURES aitab ka siis, kui on vaja kliente lõbustada

22.11.2010

Itaalia ettevõttel oli vaja arvukalt töötajaid, kes lahutaksid puhkajate meelt. Nad pöördusid EURESe poole ja tulemusena võtsid nad tööle üleeuroopalise rahvusvahelise meeskonna. Kõikjal Euroopa puhke- ja turismikeskustes on külaliste meelelahutus tähtsal kohal. Itaalia ettevõtted Art & Show s.r.l ja RTM s.r.l. teevad nii Itaalia kirdeosas kui ka mujal maailmas turistide lõbustamisel koostööd ning pakuvad muid meelelahutusteenuseid. Art & Show on spetsialiseerunud otseselt meelelahutusele ja RTM toitlustamisele. Hooajavälisel ajal võib töötajaid olla kõigest 9, aga tipphooajal suvel on töötajaid kuni 400 – ning vaja on eelkõige keeli valdavaid Euroopa töötajaid. Selle sooviga pöördusid nad EURESe poole.

Mõlema ettevõtte personalitöötaja Sara Di Giacomo selgitab, miks on nende valdkonnas vaja töötajaid otsida kogu Euroopast: „Meie kliendid saabuvad puhkusele sooviga tunda mugavust ja meeldivat vastuvõttu. Nende päritolumaadeks on kõikvõimalikud Euroopa maad, eelkõige Holland, Saksamaa, Skandinaaviamaad. Nende puhkus on hulga toredam, kui nad saavad meie töötajatega rääkida oma emakeeles.”

Sara Di Giacomo avastas EURESe siis, kui ta ise otsis tööd. Kui ta asus tööle ettevõtete Art & Show ja RTM heaks, meenus talle, kui kasulikud olid olnud EURESe pakutud teenused. Märtsis 2010 alustaski Sara Di Giacomo koostööd EURESe Milano ja Senigallia esindustega, et leida sobivaid töötajaid ja ühtlasi otsida neid peale Itaalia ka mujalt Euroopast. „Enne EURESe leidmist kuulutasin vabadest töökohtadest mitmes eri kohas: internetis, lehtedes, meililistides jne. Nüüd saadan vaba töökoha teate ainult EURESesse ja nemad saadavad selle edasi üle kogu Euroopa.” Tänu EURESele saavad Art & Show ja RTM kogu Euroopa tööotsijatelt keskmiselt 77 avaldust päevas. Peale itaallaste võtab ettevõte tööle peamiselt hollandlasi, taanlasi ja sakslasi, vastavalt klientide päritolule ja vajadustele.

Sara Di Giacomo sõnutsi on EURESe nõustajatest ja nende abilistest olnud kuulutuste edastamisel teistele Euroopa EURESe nõunikele väga palju kasu. Eelkõige tänab ta Milanos tegutsevat EURESe nõustajat Laura Robustinit ja abilist Rosaria Petrillot ning Senigallias tegutsevat nõustajat Graziella Massit. EURESe nõustajad aitavad teda sageli ka kandidaatide eelvalikul ning korraldavad EURESe ruumes töövestlusi. „See on meiesugusele ettevõttele väga mõnus, sest me ei pea töövestlusteks ruume üürima,” kinnitab ta.

Kokkuvõtteks arvab Sara Di Giacomo, et koostöö EURESega on mõlemat ettevõtet oluliselt muutunud. Ta soovitab EURESt ka teistele ettevõtetele, samuti tööotsijatele, kes soovivad leida põnevat tööd puhkekeskuses.

Copyright © 2004 - 2018 EURES Eesti|Kõik õigused reserveeritud|Teave: eures at tootukassa dot ee