Keeleõpe võib pakkuda uusi võimalusi

22.11.2010

Rootsikeelse Ahvenamaa EURESe ja Saksamaal asuva keelekooli jätkuv koostöö võimaldab kvalifitseeritud saksa tööotsijatel saada praktilisi kogemusi ilusas ümbruses. Ahvenamaa on Soome riigi peamiselt rootsikeelne piirkond Läänemeres.
Ahvenamaal on suhteliselt väike töötus ja hästitoimiv majandus, mis tähendab, et kvalifitseeritud töötajatel mujalt Euroopast on head võimalused töö leidmiseks.

Ahvenamaal töötav EURESe nõustaja Suzanne Sjölund otsustas seda ära kasutada ja võttis ühe EURESe rootsi kolleegi kaudu ühendust Schwedenkontori (www. schwedenkontor.de) juhi dr Rainer Schwenkega. Schwedenkontor on Greifswaldis Saksamaal asuv keeltekool, mis teeb tihedat koostööd kohaliku tööhõiveteenistusega. Kool on spetsialiseerinud skandinaavia keeltele ning ta aitab saata kvalifitseeritud saksa tööotsijaid tööle Rootsi või rootsikeelsetesse piirkondadesse, Norrasse ja Taani.

Greifswaldi piirkonna töötus on jätkuvalt suhteliselt suur, mis tingis vajaduse leida tööotsijatele võimalusi. Plaani kohaselt pidi Schwedenkontor leidma saksa tööotsijaid, kes sooviksid õppida rootsi keelt ja EURES tööandjaid Ahvenamaal, kes pakuksid kuni kuuenädalasi praktikavõimalusi, millest kasvaks välja pikaajaline töösuhe. Tööotsijatel oleks võimalus saada praktilisi kogemusi ja täiendada oma rootsi keele oskust ning tööandjad saaksid kasu kvalifitseeritud ja motiveeritud saksa töötajatest. Ainus tingimus oli, et tööandja peab tagama elukoha, et kergendada mõnevõrra tööotsija kolimist.

Koostöö alguses kutsuti dr Schwenke Ahvenamaale kohtumisele Suzanne ja 20 tööandjaga. Suzanne ütleb, et kohtumisele kutsuti ainult need tööandjad, kes töötajaid otsisid ja olid seetõttu valmis pakkuma alalist tööd. Ta ütleb, et nende soov oli vältida tööotsijate ärakasutamist. „See on alati tööandja otsus, kas pakkuda alalist lepingut pärast praktikaperioodi lõppu."

Alguses osales koostöös kuus tööandjat mitmesugustelt ametialadelt – veoautojuhid, torulukksepad ja mehhaanikud. Pärast praktikat pakuti viiele töötajale alalist tööd ja neli jäid Ahvenamaale elama. Pärast seda soovisid ka teised tööandjad osaleda ja koostöö Schwedenkontoriga kestab tänaseni. Näib, et neli esimest praktikanti on teavet levitanud, kuna tööotsijad on ka Suzannega otse ühendust võtnud ja küsinud Ahvenamaa töövõimaluste kohta. Aastate jooksul on selle koostöö tulemusel leidnud Ahvenamaal tööd 8–10 saksa töötut.

Copyright © 2004 - 2018 EURES Eesti|Kõik õigused reserveeritud|Teave: eures at tootukassa dot ee