Üks päev Euroopa tööhõivepäevade koordineerija elust

05.05.2011

Euroopa tööhõivepäevad pakuvad tööotsijatele suurepärase võimaluse kohtuda tööandjatega ja avastada, mis võimalusi on olemas teistes Euroopa riikides. EURESe nõustajate jaoks on tööhõivepäeva lõppeesmärk leida liikuvatele Euroopa kodanikele töökohad.
Euroopa tööhõivepäevad pakuvad tööotsijatele suurepärase võimaluse kohtuda tööandjatega ja avastada, mis võimalusi on olemas teistes Euroopa riikides. EURESe nõustajate jaoks on tööhõivepäeva lõppeesmärk leida liikuvatele Euroopa kodanikele töökohad.
 
Igal aastal toimub üle Euroopa sadu Euroopa tööhõivepäevi. Paljud meelitavad kohale noori, kes unistavad esimesest töökohast välisriigis, ja töökogemusega töötajaid, kes soovivad vahetada keskkonda ja jätkata töötamist teises riigis.
 
Itaalia EURESe Puglia piirkonna nõustaja Carlo Sinisi kirjeldab, kuidas ta korraldas möödunud aastal Puglias Eurooa tööhõivepäeva.
 
„Pidin tegutsema mitmes ametis korraga. Ma reklaamisin üritust, pidasin kohapeal läbirääkimisi, vahendasin osalejaid ja korraldajaid, olin teiste EURESe nõustajate ja tööandjate peamine kontaktisik – ning muidugi olen ma ka ise EURESe nõustaja, seega andsin ma tööotsijaile teavet välismaiste töövõimaluste kohta,” selgitab Carlo.
 
Viimased ettevalmistused
Kui leitud oli toimumiskoht ühel Bari kesklinna suurel väljakul, kutsus Carlo Sinisi kohale kõik piirkonna EURESe nõustajad ja muud karjäärinõustamise organisatsioonid. Samuti oli tema ülesanne reklaamida üritust väga lühikese, aga intensiivse aja jooksul. Selleks kasutas Carlo sotsiaalmeediat, levitades teavet EURESe Puglia esinduse Facebooki lehe kaudu.
 
Tööhõivepäev
Tööhõivepäeval tegutses õpikoda Euroopa ajakirjanduse teemal. „Kutsusime esinema mitme kohaliku ja üleriigilise ajalehe ajakirjanikke selgitama, mis omadusi ja oskusi on vaja ajakirjanikutöös. Selgitasin osalejatele põhiviise, kuidas alustada töötamist ajakirjanduses – näiteks mainisin Itaalia ja Euroopa võistlusi, millel saavad osaleda noored ajakirjanikud või asjakohase töökogemuseta inimesed,” räägib Carlo.
 
Tööhõivepäeval osalesid ka kohalikud turismi, hotellinduse ja keelte õppeasutused. Nende valdkondade üliõpilastele korraldati minikonverentsid, kus anti nõu keelte ja oskuste teemal. Üritus oli väga edukas.
 
 „Võin lugeda ürituse tegelikult kordaläinuks alles siis, kui osalenud noored on leidnud tänu üritusele töökoha,” arvab Carlo.
 
 
Lisateave
 
Tööhõivepäevad EURESe ürituste kalendris
 
 
Lisateave töö- ja elutingimuste kohta eri Euroopa riikides on EURESe portaalis

Copyright © 2004 - 2018 EURES Eesti|Kõik õigused reserveeritud|Teave: eures at tootukassa dot ee