Euroopa tervisekindlustuskaart pakub üllatusi

14.07.2011

Teie kotid on pakitud ja olete valmis kolima välismaale õppima, riigiga tutvuma või tööle. Aga tervisekindlustus? Ärge lahkuge kodust Euroopa tervisekindlustuskaardita.
Teie kotid on pakitud ja olete valmis kolima välismaale õppima, riigiga tutvuma või tööle.Aga tervisekindlustus?Ärge lahkuge kodust Euroopa tervisekindlustuskaardita.                     
 
Euroopa tervisekindlustuskaart, mis võeti kasutusele 2004. aasta juunis, tagab igale Euroopa kodanikule meditsiiniabi reisimisel Euroopas.
 
On siiski oluline märkida, et Teie sotsiaalkindlustuse katab Teie tööandja Euroopa Liidu riik. Kui töötate välismaal ja Teie tööandja asub samas riigis, siis peate registreeruma selle riigi sotsiaalkindlustussüsteemis. Näiteks kehtib Prantsuse tööandja juures Prantsusmaal hooajatöid tegevale soomlasele Prantsusmaa sotsiaalkindlustus. Täpsemat teavet kehtivate eeskirjade kohta annab sihtriigi EURESe nõustaja. Põhjalik teave on ka Euroopa Komisjoni sotsiaalkindlustuse koordineerimise veebilehel.
 
Mis kulutusi Euroopa tervisekindlustuskaart katab?
Selle kaardiga saate riigis olemise ajal vajalikku ravi. Kui peate ravi eest ette maksma, siis selle kaardi alusel makstakse Teile kulud tagasi, kuid ainult sellise ravi eest, mida peetakse vajalikuks ajutise viibimise ajal teises riigis. Näiteks ei tasuta ravi eest, mida võib saada ka koju naastes, nagu hambaravi. Kahtluste korral küsige kõigepealt nõu ajutise asukohariigi tervishoiuasutuselt.   
 
Kellele kaart kehtib?
Kaart kehtib Euroopa Liidu, Islandi, Liechtensteini, Norra ja Šveitsi kodanikele. Peate siiski registreeruma ühe riigi sotsiaalkindlustussüsteemis. Kaart kehtib ka kolmandate riikide kodanikele, kellel on Euroopa Liidu elamisluba ja riiklik sotsiaalkindlustus (v.a Taanis). Kaart on tasuta.
 
Kuidas ma kaardi saan?
Kaardi saamiseks võtke ühendust kohaliku tervishoiuasutusega (vt link allpool), sest iga riik vastutab ise kaartide tegemise ja levitamise eest riigis. Teie kohalik tervishoiuasutus annab teavet ka kaardi kehtivuse kohta. Kaardi kehtivus erineb riigiti.
 
Lisateave
 
 
Korduvad küsimused  Euroopa tervisekindlustuskaardi kohta
 
 
Kaardi taotlemiseks võtke ühendust kohaliku tervishoiuasutusega
 
 
Lisateave töö- ja elutingimuste kohta eri Euroopa riikides on EURESe tööalase liikuvuse portaalis
 
 

Copyright © 2004 - 2018 EURES Eesti|Kõik õigused reserveeritud|Teave: eures at tootukassa dot ee