Ettevõtluse tundmaõppimine programmi „Erasmus noortele ettevõtjatele” abil

30.09.2011

Tähelepanu kõik ettevõtjaks soovijad! Kas olete kunagi unistanud enda ettevõtte asutamisest? Vahest on teil juba olemas hea idee, kuid vajate nõu, kuidas seda teoks teha? Kas teile pakuks huvi jälgida ettevõtjat, kes on juba teinud seda, mida teie soovite teha? Kui olete sellest huvitatud, siis võib programm „Erasmus noortele ettevõtjatele” olla just teie jaoks.
Tähelepanu kõik ettevõtjaks soovijad! Kas olete kunagi unistanud enda ettevõtte asutamisest? Vahest on teil juba olemas hea idee, kuid vajate nõu, kuidas seda teoks teha? Kas teile pakuks huvi jälgida ettevõtjat, kes on juba teinud seda, mida teie soovite teha? Kui olete sellest huvitatud, siis võib programm „Erasmus noortele ettevõtjatele” olla just teie jaoks.
 
Euroopa Komisjoni rahastatud programm „Erasmus noortele ettevõtjatele” algatati 2008. aastal, et edendada ettevõtlust ja konkurentsivõimet, toetada uute ettevõtete loomist ning abistada ELis tegutsevaid väikeseid ja keskmise suurusega ettevõtjaid (VKEsid). Kuid mida see tegelikult tähendab?
 
Programmist
Nadine Bettens Brüsseli ettevõtlusametist, kes vastutab programmi rakendamise eest pealinna Brüsseli piirkonnas, selgitab: „programmi idee seisneb tõepoolest selles, et uued ettevõtjad õpiksid kogenud ettevõtjatelt.”
 
Programm pakub lootustandvatele ettevõtjatele võimalust töötada ühe kuni kuue kuu jooksul kõrvuti teises ELi liikmesriigis asuva VKE omanikuga. Uued ettevõtjad omandavad asjakohaseid juhtimiskogemusi, näiteks tõhusa planeerimise, finants- ja tegevusjuhtimise, tootearenduse, müügi ning turunduse valdkonnas. „Nad õpivad selle aja jooksul tundma ka asjaomase riigi turgu ja loovad kontaktide võrgustiku, mis on ettevõtte asutamise ja toimimise seisukohast äärmiselt oluline,” lisab Nadine.
 
Ka programmis osalejaid võõrustavate kogenud ettevõtjate jaoks on kasulik saada uusi ideid ja lisaoskusi ning nad võivad koguni tundma õppida uusi turge. Neist kogemustest saavad seega kasu mõlemad pooled.
 
Praegused lootustandvad ettevõtjad võivad tulevikus olla EURESes tööpakkujad. Programmis „Erasmus noortele ettevõtjatele” osalejate jaoks on EURES lisaväärtus, väidab Nadine.
 
Osalemistingimused
„Et osaleda programmis uue ettevõtjana, peate te lihtsalt olema noor ettevõtja. „Noor” tähendab seda, et teil on uus, st alla kolme aasta vanune ettevõte või teil on hästi läbimõeldud idee, millist ettevõtet te soovite luua, ning samuti äriplaan. Vanusepiirang puudub,” selgitab Nadine.
 
Rahaline toetus
Elada paar kuud välismaal ei ole odav ja seepärast pakub Euroopa Komisjon edasipüüdlikele ettevõtjatele toetust, mis katab transpordi- ja elamiskulud. Olenevalt VKE asukohariigist on toetus 560–1000 eurot kuus.
 
Esimesed sammud
Olenemata sellest, kas te olete algaja ettevõtja, kes soovib saada kogemusi teises ELi liikmesriigis asuvas ettevõttes, või kogenud ettevõtja, kes pakub algajatele ettevõtjatele võimalust enda kõrval töötada, on esimeste sammude astumine äärmiselt lihtne. Kõigepealt registreerige end allpool märgitud veebisaidil. Küsimuste korral pöörduge programmi „Erasmus noortele ettevõtjatele” kohaliku kontaktasutuse poole.
 
Tasub meeles pidada, et EURESe nõustajatelt ja EURESe tööalase liikuvuse portaali elamis- ja töötingimuste jaotisest võib saada kasulikku nõu, kui soovite elama asuda teise Euroopa riiki ja asutada seal oma ettevõtte. Ettevõtluse toetamisega tegelevad kontaktasutused, näiteks Brüsseli ettevõtlusamet, kus Nadine töötab, saavad teid aidata taotluse esitamisel ja sobiva ettevõtja leidmisel.
 
 
Lisateave:
Lisateabe saamiseks või Interneti teel registreerimiseks külastage programmi "Erasmus noortele ettevõtjatele" veebisaiti.
 
Võtke ühendust oma kohaliku kontaktasutusega, kes aitab teid kogu protsessi vältel.
 
 
EURESe tööalase liikuvuse portaalil on teave elamise ja töötamise. kohta eri Euroopa riikides
 
Vaadake, mida EURES saab teha ettevõtjate ja tööandjate heaks.
 

Copyright © 2004 - 2018 EURES Eesti|Kõik õigused reserveeritud|Teave: eures at tootukassa dot ee