RIIGI INFO

22.09.2007

Ametlik riiginimi: Hollandi Kuningriik
Pealinn: Amsterdam
Rahaühik: euro
Pindala: 41,528 km2
Rahvaarv: 16,36 miljonit
Haldusjaotus: 12 provintsi
Hollandi Kuningriik ehk Madalmaade Kuningriik asub Lääne-Euroopas ning koosneb Hollandist endast ja kuuest Kariibi mere saarest: Aruba ja Hollandi Antillid. Holland piirneb Saksamaa ja Belgiaga ning Põhjamerega. Põlisrahvad on hollandlased ja friislased-83% rahvastikust.
Lisaks Amsterdamile on teised suuremad linnad Haag, Rotterdam, Utrecht ja Eindhoven.
Keel:
Hollandis on kasutusel kaks riigikeelt: hollandi ja friisi. Friisi keelt kõneleb ligi 400 000 friisi, kes elavad Hollandi rannikualal ja saartel.
Kohalik aeg:
Hollandis on kasutusel talve- ja suveaeg. Talve- ehk standartaeg on GMT+1 ja suveaeg GMT+2. Kuna ka Eestis on ka kasutusel nii talve- kui ka suveaeg, siis nt. kui Eestis on kell 09.00, siis Hollandis samal ajal kell 08.00.
Telefoni kaugvalimise kood
Hollandisse helistades: 00 31 ja seejärel Hollandi kohalik telefoninumber.
Hollandist helistades: 00 - sihtriigi kood – linna kood – kohalik telefoninumber.
Hädaabi numbrid
Üldine hädaabinumber, kiirabi, politsei ja tuletõrje: 112;
Politsei tavanumber: 0900 8844; Maantee patrull: 0800 0888.

Hollandis kui Euroopa Liidu ja Schengeni liikmesriigis kehtib ELi kodanike suhtes isikute ja tööjõu vaba liikumise printsiip. Kui viibimine kestab alla 90 päeva, siis on EL kodanikel vaja vaid passi või ID kaarti; Viibimisel üle 90 päeva peab EL kodanik end registreerima kohalikus omavalitsuses; Pikaajaliselt Hollandis elamise puhul – juhul kui EL kodanik kavatseb mitmeks aastaks Hollandisse elama jääda, tuleb pöörduda Migratsiooniameti (IND) esindusse elamisloa kleebise saamiseks (tasuta toiming).

Informatsiooni viisade ja töölubade taotlemise kohta leiate Hollandi migratsiooniameti www.ind.nl ja Hollandi tööturuameti (UWV Werkbedrijf) www.werk.nl kodulehelt.

Copyright © 2004 - 2018 EURES Eesti|Kõik õigused reserveeritud|Teave: eures at tootukassa dot ee